Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
447 postów 523 komentarze

TVG-9

Klaudiusz - Ekranowa Baza Niezależnej Internetowej TV TVG-9 http://www.tvg9.cba.pl

Czy Wybory Zostaną Sfałszowane

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Państwowa Komisja Wyborcza przesłała do TVG-9 stanowisko w sprawie uprawnień mężów zaufania podczas wyborów, w którym odmawia mężom zaufania prawa do filmowania i fotografowania prac komisji wyborczych.

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Tu fotki z liczenia głosów w UK. Widać też pilnujących. Dobry system.

  http://www.yorkpress.co.uk/news/local_elections_2011/pictures/

  Trzeba coś z tym zrobić.
 • Kiedyś sie zastanawiałem nad tym
  KK art. 231
  § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego,podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  Konstytucja Art. 4.

  Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.

  Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.
  Art. 31.

  Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.

  Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
  Art. 61.

  Obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Prawo to obejmuje również uzyskiwanie informacji o działalności organów samorządu gospodarczego i zawodowego a także innych osób oraz jednostek organizacyjnych w zakresie, w jakim wykonują one zadania władzy publicznej i gospodarują mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa.

  Prawo do uzyskiwania informacji obejmuje dostęp do dokumentów oraz wstęp na posiedzenia kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów, z możliwością rejestracji dźwięku lub obrazu.
  Ograniczenie prawa, o którym mowa w ust. 1 i 2, może nastąpić wyłącznie ze względu na określone w ustawach ochronę wolności i praw innych osób i podmiotów gospodarczych oraz ochronę porządku publicznego, bezpieczeństwa lub ważnego interesu gospodarczego państwa.

  A tak w ogóle to utrwalanie dźwięku i obrazu nawet bez informowania nie jest penalizowane...dopiero jak sie to upubliczni bez zgody nagrywanego można mieć problem. Tylko członkowie komisji to...funkcjonariusze publiczni , dlatego...

  Musiałby konkretny prawnik siąść nad tym...
 • @WojtekCy.
  a jak to w2lasciwie jest? co nie jest zabronione, jest dozwolone? bo jak tak, to w tekscie kodeksu nie ma o tym ze zabrania sie męzom robic fotki. jest o 2 egzemplarzach, o systemie informatycznym (to juz gdzie indziej), no i ze maz moze wniesc swoje uwagi ze wskazaniem naruszonych przepisow. No alez wlasnie ostatnie wybory dowiodly wystapienia wielu nieprawdilosci w komisjach, wiec podstawa do uwag dla kazdego meza w kazdej komisji - jest. a ten 61. - bardzo dobry, imo. no racja, prawnik by sie przydal.
 • @DelfInn
  Właściwie, to gdyby wybory miały cokolwiek zmienić dawno by zostały zabronione :)

  A poważnie to prawnik, prawnik i jeszcze raz prawnik...
  No gdyby mi zależało to bym nagrywał i wtedy to przewodniczący komisji musi podać podstawę prawną dlaczego nie. Chyba wytyczne dostaną z PKW :)) Widać już jakie...
 • jedynie własne liczenie głosów może coś zmienić
  jeszcze raz przypominam, że zostało bardzo mało czasu by stworzyć niezależny, równoległy system liczenia głosów

  fotografie porotokołów z możliwie dużej liczby komisji należy przesyłać do portali wyborczych

  to było do przewidzenia, że zabronią robienia zdjęć
  nie można się dać zastraszyć, trzeba robić swoje
  nastraszyć trzeba potenjalnych fałszerzy
  po wygranych wyborach nie będą istotne wszelkie oskarżenia
 • @karoljozef
  Zgadzam się. Albo będzie kontrola,albo wyniki jak w publikowanych sondażach. I to nie tyle machloje w komisji co w programie liczącym np. Co to za problem "pomóc" komputerom w liczeniu. A dodatkowe glosy w urnach ,jak w Brukseli ,to tak na wypadek jakichś komplikacji. Można powiedzieć: podwójne zabezpieczenie.
 • @WojtekCy.
  IMHO zalecenia PKW są BEZPRAWNE. Nie mają żadnej podstawy prawnej ani rzeczowego uzasadnienia. Mężowie zaufania p[owinni mieć możliwość dokumentacji pracy komisji z użyciem kamer i aparatów. Ograniczeniu może podlegać jedynie publikowanie takich materiałów ale tylko do zakończenia prac danej komisji ...no maksymalnie do ogłoszenia wyników wyborów przez PKW ...
 • @WojtekCy.
  Penalizowane nie jest, ale wezwą policję i usuną ...
 • Nie czy zostaną sfałszowane,
  ale jak i na jaką skalę.
 • Klaudiusz, swietnie ze zwrociles na to uwage.
  Przeciez to jest prawie na pewno sprzeczene z prawem europejskim.
  Mam nadzieje, ze PiS okaze sie przytomny i natychmiast zareaguje i poslowie PiS w PE..
  Sprawe trzeba skierowac rowniez do TK co wlasciwie jest prawie bez sensu z oczywistych powodow.
 • @R.Zaleski
  To trzeba nagłośnić - pilne tłumaczenie pisma do Wesołka i wykop do PE, do N.Farage'a, do Polonii w USA, zeby robili raban.
  A Polacy jak najszybciej z protestem pod siedzibę PKW.
  I interwencja u RPO.
  Nie wiem co jeszcze. I tak najwazniejsze, zeby ludzie dupy ruszyli.
  Prawdę mówiac obawiałam sie tego i podejrzewałam że nawet w razie leganej rejestracji na filmie te pieprzone sądy i tak mogą nie dopuścic jako dowód, po prostu.
 • Wybory
  Ponieważ Jarosław Kaczyński i jego współpracownicy zrobią wszystko by wyborów nie wygrać to pewnie "będą sfałszowane".  Nie mogą wygrać bo musieliby powiedzieć prawdę o "katastrofie", której nie było.
  Musieliby spełnić pragnienia swych wyborców o powszechnej szczęśliwości i pełnej równości i bogactwie. .. acha i zmienić kurs franka szwajcarskiego bo dziś cały PIS ubolewa, że Tusk nic nie robi w kwestii franka... Kaczyński by zmienił... a co....
 • @konserwatystka
  Nie "katastrofa" konserwo tylko zamach stanu. I choćbyście wyskoczyli z bielizny ludziom wody z mózgu nie zrobicie. A jak sfałszujecie wybory zapłacicie własną krwią. Bo tym razem nie będzie "zmiłuj"
 • @Klaudiusz
  Mysle ze powinno sie ich zapytac na podsawie jakiego przepiu, paragrafu filmowac nie mozna.
  W przypadku gdyby jednak sie okazalo ze jednak taki przepis istnieje, bedzie koniecznosc uzycia mikrokamer wbudowanych w dlugopisy badz inne gadzety, ktorych na aukcjach jest bardzo duzo za cene niewygorowana.

  Tutaj sie tocza losy Polski.
 • @PIS
  Sowieciarze spod znaku "narodowcy" nie przebierają w słowach gdy napisze się kilka, zaledwie słów prawdy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej