Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
447 postów 523 komentarze

TVG-9

Klaudiusz - Ekranowa Baza Niezależnej Internetowej TV TVG-9 http://www.tvg9.cba.pl

GWIAZDA NA SENATORA czyli Kandydat-Symbol

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Głos przeciwko okrągłostołowemu systemowi. Głos przeciwko rozkradaniu Polski. Głos przeciwko systemowej korupcji. Głos przeciwko zakłamaniu. GŁOS NA ANDRZEJA GWIAZDĘ!

KOMENTARZE

 • @costerin
  AMEN!
 • @Klaudiusz
  To świetnie, że się zdecydował.
 • @costerin Mądry wybór: Andrzej Gwiazda!
  "... zasiadac w nim powinni ludzie prawdziwi Polacy jak pan Gwiazda dozywotnio ..."

  Pozdrawiam.
 • @Klaudiusz
  Również "AMEN"!!!

  Na Gwiazdę zagłosuję. I rodzina też.

  A Staszek Fudakowski?
 • Witam
  mój i mojej żony głos już ma
 • Brawo Panie Andrzeju,
  nareszcie będziemy mieli zaufanego Człowieka w Senacie.

  Popieram z całego serca
 • @Wiesław P
  I ja. pozdrawiam
 • @Autor
  O panu Andrzeju właśnie pisałem, gdy starałem się udowodnić potrzebę powstania nowych elit.
  To człowiek jak najbardziej zasługujący na nasze poparcie.

  5 głosów ode mnie ma na pewno.
 • @costerin
  Żal mi was N A I W N I A K I !!!

  A. Gwiazdę, lewackiego krypto-żyda, nazywacie "prawdziwym Polakiem" i jeszcze dożywotnio w Senacie go chcecie.

  Skoro ja Was nie rozumiem. Kto Was zrozumie?
 • @Demaskator.
  "... lewackiego krypto-żyda ..."

  Skoro "chcemy", to oznacza, że nie kierujemy się li tylko pochodzeniem, nie sugerujemy się podejrzeniami ... Przede wszystkim najważniejsze jest to, co kto sobą reprezentuje aktualnie i jaki jest jego cały dorobek z przeszłości.
  Przecież na przykład takiemu Wałęsie nikt by nie wytykał bolkowej przeszłości, gdyby po 1989 roku zdecydowanie zerwał z komuchami, esbekami, Wachowskim ... - zamiast kontynuacji!

  Pozdrawiam.
 • @Demaskator.
  Ja już dawno wiem kim jesteś... Nie musisz się starać...
 • NARESZCIE! idą wlaściwi ludzie !
  życzę powodzenia Panie Gwiazda.
  Wierzę, w mądość Narodu!
 • Nie tylko Andrzej Gwiazda
  Do senatu, poza Andrzejem Gwiazdą, z okregu wrocławskiego kandydował będzie Kornel Morawiecki. Legenda opozycji i zdeklarowany przeciwnik okrągłego stołu. Twórca Solidarności Walczącej.
  Przypomnę, że niezłomne stanowisko SW w czasie okrągłego stołu umożliwiło, paradoksalnie, umawiającej się stronie Solidarnościowej uzyskanie większych ustępstw....
  Niemniej, wszyscy ludzie z SW zostali wycięci z kart historii i dopiero od 2007 roku cokolwiek można się dowiedzieć.
  Przypomnę dwa teksty z 1988 roku:

  http://www.facebook.com/media/set/?set=a.173965595994136.43296.100001420896132#!/photo.php?fbid=173966629327366&set=a.173965595994136.43296.100001420896132&type=1&theater

  "G Ł U P O T A CZY S A B O T A Ż?
  15 listopada Międzyzakładowy Komitet Organizacyjny /MKO/ "Solidarności", podjął decyzje o rozpoczęciu strajku w trójmiejskich zakładach pracy. W ulotce strajkowej czytamy:
  Blisko 45-cio letnie rządy PZPR spowodowały, c« Polaka znajduje się w ruinie gospodarczej, na granicy biologicznego wyniszczania. Awanturnicza polityka rządu Rakowskiego nie rokuje wyjścia z tragicznej sytuacji gospodarczej i politycznej kraju. Siedmioletnie rządy Jaruzelskiego doprowadziły kraj do katastrofy. Nie wierzymy w aktualnego cudotwórcę -
  strajki nie poprawiają sytuacji gospodarczej nas wszystkich. Podejmujemy tę trudną decyzje przystąpienia do strajku, gdyż w obecnej sytuacji nie mamy możliwości wpłynięcia na nieodpowiedzialne decyzje rządu. Decyzje o strajku podjął Międzyzakładowy Komitet Organizacyjny region Gdańsk.
  Nasze żądania to:
  - relegalizacja NSZZ "Solidarność
  - wycofanie decyzji o likwidacji Stoczni Gdańskiej
  - ustąpienie premiera Rakowskiego
  - realnych podwyżek płac
  - nierepresjonowanie uczestników strajku i osób wspomagających
  Ulotke podpisał: KO NSZZ "Solidarność" SKP w Gdyni.
  Wałęsa, doświadczony pacyfikowaniem strajków majowych i sierpniowych, postanowił /w porozumieniu z Kiszczakiem/ zdusić w zarodku akcje strajkową. Wezwał do przerwania strajków i zastąpienia ich pogotowiem strajkowym. Tego samego dnia, wieczorem stwierdził już, że nawet pogotowie strajkowe jest niewskazane gdyż może mieć negatywny wpływ na sprawę reaktywowania „Solidarności".
  Naiwność czy sabotaż?, - wypada powtórzyć pytanie. Historia nauczyła nas, że z komuchem można rozmawiać jedynie z pozycji siły a i tak wynik jest wielce niepewny, gdyż komuniści respektują Umowy społeczne tylko ze względów koniunkturalnych lub gdy czują przysłowiowy bat nad głową.
  Reasumując, w czasie gdy waży się los związku, gdy komuniści usiłują doprowadzić do podziałów w opozycji przewodniczący związku demonstruje wiernopoddańczą postawę i pacyfikuje strajki nie troszcząc się losem pozbawionych pracy, - za udział w tychże - stoczniowców, w imię czego, jakich lub czyich korzyści powtarza błędy popełniane po wielokroć w przeszłości. Podobną przecież postawę demonstrował m.in. w marcu 1981 roku i czyżby oczekiwał podobnych efektów.

  LISTOPAD 1988 Roman Zwiercan"

  i drugi dwa miesiące później:

  http://www.facebook.com/media/set/?set=a.173965595994136.43296.100001420896132#!/photo.php?fbid=173966692660693&set=a.173965595994136.43296.100001420896132&type=1&theater

  "styczeń 1989 - notatka opublikowana w odpowiedzi na zapowiedź Wałęsy, że będzie likwidował opozycję.
  Reakcja Wałęsy na tę wypowiedź była odczuwalna przez długie lata. Co ciekawe, mimo, że Bolek nie ma żadnej realnej władzy, jego dyrektywy obowiązują nadal. Wszyscy, którzy byli w jakikolwiek sposób identyfikowani z Solidarnością Walczącą byli i są wycinani i marginalizowani.

  Poniżej treść:

  „Solidarność Walcząca Oddział Trójmiasto” nr 37, 18.01.1989

  GŁUPOTA CZY SABOTAŻ
  W listopadowym numerze SW Trójmiasto w artykule „Głupota czy sabotaż?", w kontekście spacyfikowanych przez Wałęsę strajków listopadowych, pytałem: „w imię czego, jakich lub czyich korzyści przewodniczący Związku powtarza błędy popełniane po wielokroć w przeszłości? Dlaczego demonstruje tak daleko idącą uległość, wręcz wiernopoddańczą postawę wobec komunistów?” Minęły dwa miesiące i pytanie tytułowe nie straciło nic ze swojej aktualności. Więcej. Dzisiaj sformułuję je nieco inaczej: głupota czy kolaboracja - świadoma zdrada?
  Upoważnia mnie do tego przesłuchanie taśm z nagraniem konferencji prasowej Wałęsy w kościele św. Brygid, : 29.12.88 a zwłaszcza z 5.01.83. Gdyby nie znajomy głos rozbrzmiewający z głośnika magnetofonu przysiągłbym : słucham któregoś z pracowników resortu bezpieczeństwa, a nie reprezentanta CAŁEJ (samozwańczego co prawda) polskiej opozycji. Nie potrafią zrozumieć, dlaczego osoba posiadająca ten sam mandat społeczny co członkowie Grupy Roboczej Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność" odsądza tych drugich od czci i wiary. Dlaczego uzurpuje sobie (i tylko sobie) prawo do ocen, co jest dla Polski dobre, a co nie. Ba, grozi, że swoim oponentom pokaże, gdzie są bramy, że ich zlikwiduje w razie potrzeby (?!), Zdaje się zapominać, ze to właśnie Oni - a ściślej KK - są władni odwołać go z zajmowanego stanowiska. (Nic dziwnego, że tak oburzył go postulat zwołania KK)
  Wracając do bojówek. Wiemy, że ubecja kilkakroć próbowała stworzyć bojówki likwidujące przeciwników komunizmu i wiemy jak te próby się skończyły. Troszeczkę za dużo już jednak, gdy Przewodniczący bierze wzorzec z Dzierżyńskiego, Stalina, czy też innego zwyrodniałego satrapy. Za dużo nawet jak na polski, dość dowolnie rozumiany „pluralizm”.
  Ośmielam się przypomnieć (że p. Wałęsa nie posiada władzy dyktatorskiej, a stanowisko, które piastuje pochodzi z woli wyborców i głosu tych wyborców MUSI słuchać, a to co ostatnimi czasy mówi i robi, nazywało się kiedyś po imieniu – kolaboracją, a za taką kara mogła być tylko jedna. Stawiając sprawę jasno. Jeśli p. Wałęsa tymi sposobami chce dotrzeć na przedpokoje władzy, to ja sam, prywatnie stawiam się w pierwszym rzędzie jego przeciwników i jako taki prószę o „zlikwidowanie” mnie w pierwszej kolejności (aby oszczędzić mi widoku rzezi, bo jatek nie lubię) a tuszę, że mając całą ubecję za sobą nie będzie miał z tym zbyt dużych problemów. Niestety.
  Roman Zwiercan"
 • @1normalnyczlowiek
  Tak, tak, kierujecie się infantylną naiwnością, co w wieku ludzi dorosłych nie można inaczej nazwać jak li tylko G Ł U P O T Ą !!!
 • @Klaudiusz
  Więcej szacunku panie Wesołek, gdyż na tyczki z panem nie chadzałem, zwyczajowa forma "pan" w komunikacji ze mną obowiązuje.

  Ja rozumiem, że ma pan dobre intencje i o Polskę pan dzielnie walczysz. To chwalebne, lecz dobrymi intencjami jest piekło wybrukowane.

  Panu brakuje odpowiedniego wykształcenia, by zajmować się tematyką społeczno-polityczną przez pana poruszaną. Jednak nic straconego.

  Proszę ukończyć formalną edukację na uniwersytecie, posiedzieć w bibliotekach, nauczyć się j. angielskiego, by móc sprawdzać swoich profesorów z wiedzą zgromadzoną na całym świecie. Dziś wiele książek i opracowań naukowych dostępnych jest on-line. Wątpić i sprawdzać, sprawdzać i wątpić, uczyć się, uczyć, uczyć.

  Dopiero wtedy będzie pan mógł zabierać się za edukację innych, tylko wtedy będzie pan mógł próbować tworzyć uczciwe syntezy. Pojeździć po świecie pan musi, porozmaiwać z ludźmi z innych narodów, z innych zakątków świata. Wtedy będzie pan mógł uczciwie oceniać innych ludzi.

  Na dzisiaj robi pan złą robotę, jest pan ignorantem w wielu sprawach które pan porusza. A to już chwalebne nie jest!
 • @costerin
  "slowem to takiego nie urazisz"

  - to, o co Wam lewacko-katolicka hołoto chodzi? O walki słowne, jak tu rozmówcę urazić???
  FAKTY, PRAWDA, NAUKA, Rozsądek, Polski Interes Słowiański- to wam wszystko jest zbędne w życiu społecznym?

  Katolickie cioty jesteście, skupione tylko na emocjach i tworzeniu kółek wzajemnej chorej adoracji.
 • Gwiazda
  Dobrze wygląda i ma dobre nazwisko. Niepokoi mnie przymiotnik "prawdziwy" przy Polaku bo to trąci skrajną ND-cją. Gdyby był określany jako "prawdziwy człowiek", nie ważne z jakich ust, znaczyłoby to, że jest dobrym człowiekiem, który poświęca swoją pracę społeczeństwu - czyli każdemu członkowi tego społeczeństwa - czyli jest godnym, by zostać senatorem.
 • @Demaskator.
  Tak właśnie. Miło spotkać ludzi kierujących się rozsądkiem. :)
 • @Klaudiusz
  Demaskatorze jaką funkcje pełnisz funkcjonariuszu? ;) Trochę wystraszona rozglądam się tu dookoła... Smutne to, że wielu przyzwoitych ludzi z niezgody na to co w nas złe i plugawe, ratując resztki swego człowieczeństwa, wpada paradoksalnie w nienawistną dyskryminację. Część z nich dzierży krzyż jako tarczę, na której napisano - miłuj bliźniego swego...
 • @sowa13
  Mądrych ludzi słowem się nie urazi. Co to za inne metody? Uścisk żelaznej dziewicy? Jak mi smutno. Ale trzeba się zbierać - dużo pracy dzisiaj - społecznej :)
 • @Demaskator.
  To na kogo mają głosować wyborcy w tym okręgu? Na kogoś z PO, SLD?

  Gwiazda w senacie to byłoby coś, oby się stało! Może jednak PiS nie przegra w senacie zbyt wysoko z tak mocnymi, dobrymi kandydatami. Oby w innych okręgach też było tak DOBRZE.

  Klaudiusz wyłączaj proszę muzykę. Bój się Boga z takim podkładem... dałbyś Makowieckiego, albo coś zacnego, patriotycznego po polsku z epoki. Żeby Polska była POLSKĄ...

  Ja także zagłosuję na kandydata PiS do senatu, bo niestety ten system taki jest. Brak takiego głosu będzie głosem na PO, czy SLD. JOW jest fikcją. Inni nie będą się liczyli, nie każdy okręg ma swojego Stokłosę. U nas nie ma takiej opcji, gdyby wystartował jakiś milioner, to zostanie WYŚMIANY. Najpierw niech podziała z 10-20 lat np w jakiejś organizacji, w samorządach.
 • @Marek Kajdas
  "To na kogo mają głosować wyborcy w tym okręgu? Na kogoś z PO, SLD?"

  - panie Marku? Bój się pan Boga! Co to za pytanie? To w tym okręgu nie kandyduje już żaden polski patriota? Za dużo TV pan ogląda, bo ciagle pan o tej bandzie czworga rozprawia. Głos oddany na PiS, PO, SLD, PSL, to głos stracony dla Polski, absolutnie. Jest przecież polska opozycja (nie żydoska) ze swoimi zarejestrowanymi już w PKW komitetami wyborczymi, jak: Związek Słowiański, Prawica, Liga Obrony Suwerenności, itd.

  http://socjologiakrytyczna.nowyekran.pl/post/23463,zwiazek-slowianski-i-liga-obrony-suwerennosci-nowymi-komitetami-wyborczymi

  http://socjologiakrytyczna.nowyekran.pl/post/19820,komitet-wyborczy-prawicy

  Co? Nadal nie ma w czym wybierać? Koniecznie żydów złotoustych musicie na swoją polską zgubę wybierać? Mało Wam jeszcze głupot jakich narobiliście swoimi dotychczasowymi wyborami przez te ostatnie 20 lat?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej