Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
447 postów 523 komentarze

TVG-9

Klaudiusz - Ekranowa Baza Niezależnej Internetowej TV TVG-9 http://www.tvg9.cba.pl

TVG-9 WYWIAD Z ANDRZEJEM GWIAZDĄ

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Andrzej Gwiazda, kandydat na senatora RP, udzielił wywiadu dla TVG-9

KOMENTARZE

 • Dlaczego A. Gwiazda ma być tylko senatorem, a nie posłem, czy współtwórcą rządu w RP?
  Co obecnie większości Polaków jest koniecznie potrzebne w wymiarze narodu i państwa ?..... kolejne zmiany personalne w strukturach władzy i jedynie obiecywanie szans, czy przede wszystkim ukazanie istotnych faktów, groźnych tendencji i wiarygodnych gwarancji - zapewniających np: niezwłoczne ukaranie złoczyńców i rugowanie istniejącego zła, wszelkich patologii, oraz skuteczną modernizację, czy naprawę państwa.
 • @autor
  Co sądzi A.Gwiazda na temat 3 siły? Czy dla A.G. jedynie PiS jest politycznym depozytariuszem patriotyzmu?
 • Dobry kandydat na senatora, trudno o lepszego i nie jest taki partyjny jak inni
  PiS zrobił bardzo dobry ruch, szkoda że nie uczyniono tego już w 2001, 2005 roku. Czy wygra Andrzej Gwiazda? Mam nadzieję że tak, bo inaczej zwątpię w Polaków w tym okręgu. Niestety ma swoje lata i przemawia na niekorzyść nieco. Może starszy elektorat zachęci? Członków 10 mln Solidarności z rodzinami? Może. Oby.

  Popieram Gwiazdę, acz mam swoje zamglone wątpliwości co do dawnych czasów WZZ i krycia bolka tak długo, kwestii współpracy z KOR, Wielkiego Strajku, postulatów, kształtu Solidarności i naiwności w oczekiwaniu na KONIEC. Zostawmy to jednak historykom do badań.

  Powinien być prezydentem w 1990 zamiast Wałęsy. Błąd należało naprawić w 1995, 2000...

  Sztab Andrzeja Gwiazdy musi jednak dotrzeć do wyborców mniej patriotycznych, antysystemowość powinna pomóc, należy odpowiednie wątki wyciągać, to przyciągnie młodszych, kobiety, przedsiębiorców.

  Gratulacje Klaudiusz za ten wywiad. Wczoraj był inny... z senatorem PO. Zgroza. Promujemy PO jako NE? Tak jak Salon24?
 • @carcajou
  Gwiazdowie mają ciągoty na lewo co można wybaczyć, bo wszędzie byli bojkotowani, jest takie miejsce jak OBYWATEL choćby gdzie bywała Pani Gwiazda przynajmniej, ale też promowali książki Gwiazdy. Zatem teoretycznie powinni popierać III siłę, ale nie taką która byłaby alternatywna wobec PiS któremu (i Kaczyńskim) sporo zawdzięczają.

  http://obywatel.org.pl/gwiazda/wp-content/uploads/2010/11/gwiazdowie.gif

  http://gwiazda.obywatel.org.pl

  http://obywatel.org.pl/solidarnosc/

  Jest sposób finansowania Gwiazdy legalnie, kupujcie ich książki :)

  http://obywatel.org.pl/gwiazda/zamow-ksiazke/

  http://obywatel.org.pl/solidarnosc/hydepark/czym_byla_gwiazdy.htm

  To jest chyba podpowiedź dla NE że TAKŻE powinniśmy takie serwisy tworzyć jak OBYWATEL, jak przede wszystkim IPN i pasjonaci prywatni, czy z organizacji.

  To jest b. mocne.

  =============
  List Andrzeja Gwiazdy do The Victims of Communism Memorial Foundation

  Lee Edwards, Ph.D
  Chairman
  The Victims of Communism Memorial Foundation
  1521 Sixteenth St. NW,
  Washington,
  DC 20036

  Dear Sir

  Jest wielkim dla mnie zaszczytem odznaczenie Medalem Wolności Truman - Reagan i możliwość reprezentowania tych, którzy 25 lat temu solidarnościowym strajkiem doprowadzili do powstania wolnego związku zawodowego "Solidarność". Miliony Polaków zaufały nam i podjęły ryzyko przeciwstawienia się całej potędze systemu komunistycznego. Na wywalczonym skrawku wolności budowaliśmy podstawy wolnej i demokratycznej Polski, w której każdy obywatel jest ważny i potrzebny i każdy może liczyć na solidarność innych.

  Dziękujemy prezydentowi J. Carterowi, który jesienią 1980 roku ostrzegł władze na Kremlu, że Stany Zjednoczone nie zgodzą się na interwencję w Polsce. Dziś już wiemy, że nasza pokojowa rewolucja mogła się udać Mogliśmy rozmontować komunistyczny system bez rozlewu krwi, ponieważ "Solidarność", mimo licznej agentury, skutecznie broniła demokracji i swojej niezależności, a Kreml liczył się z możliwością utraty władzy w Polsce.

  Kres pokojowej rewolucji położył stan wojenny. 13 grudnia 1981 generał Jaruzelski w obronie władzy PZPR i SB wyprowadził wojsko na ulice. Czołgi rozbiły bramy strajkujących zakładów pracy, zginęli ludzie, aresztowano tysiące działaczy "Solidarności". Dziękujemy Amerykanom i prezydentowi Reaganowi za solidarność w tym czasie. Miliony Polaków w niezwykle trudnych warunkach podjęły walkę o uwolnienie więźniów politycznych i przywrócenie możliwości działania "Solidarności". Ci ludzie, którzy pozostali wierni ideom i zasadom "Solidarności", wierzyli, że ich walka nie pójdzie na marne. Stało się inaczej, a prawda o najnowszej historii Polski ciągle jest ukrywana przed społeczeństwem.

  Ludzie nie wiedzą, dlaczego za niepodległość musieliśmy zapłacić utratą majątku wypracowanego przez kilka pokoleń i zniszczeniem gospodarki. Nie wiedzą, jakim sposobem pierwszym prezydentem niepodległej Polski został generał Jaruzelski. Nie zorientowali się, że w 1989 roku pod nazwą "Solidarność" powołano inną organizację, która w żadnym sensie nie była kontynuacją pierwszej "Solidarności". (Dołączam list do Parlamentu Europejskiego uzasadniający to twierdzenie.)

  Te manipulacje umożliwiły przeprowadzenie transformacji ustroju w Polsce zgodnie z interesem oligarchów totalitarnego państwa, pod dyktando doradców międzynarodowych organizacji finansowych, bez pytania narodu o zdanie. Teraz miliony Polaków bezrobotnych, bezdomnych, pozbawionych pewności jutra, żyje na marginesie społeczeństwa bez pomocy i nadziei na lepszą przyszłość. Czy "Solidarność" może święcić swój triumf, chociaż Polska formalnie jest wolna i demokratyczna?

  Pierwsza "Solidarność" przegrała. Druga "Solidarność" zawiodła zaufanie członków. Nie mogłem temu zapobiec, ale nie mogę stanąć obok Lecha Wałęsy, który działał w przeciwnym niż ja kierunku. Dołączyłbym do tych, którzy twierdzą, że pierwsza "Solidarność" była tylko piękną utopią, którą należało zniszczyć, że nie stanowiła realnej alternatywy dla systemu komunistycznego. Chcę pozostać wśród tych, którzy zachowali nadzieję na przyszłość, którzy wierzą, że lepszy świat jest możliwy, tak jak wierzyliśmy 25 lat temu.

  Wiem, że nadal wielu ludzi ma do mnie zaufanie, ale nie mam dostępu do mediów. Nie mógłbym im wytłumaczyć, że przyjęcie Medalu Wolności w imieniu tych, którzy strajkowali 25 lat temu nie oznacza akceptacji dla drugiej "Solidarności" i jej polityki. Proszę zrozumieć trudną i skomplikowaną sytuację, w której postawił mnie bieg historii.

  Jestem wdzięczny za zaproszenie, ale nie mogę go przyjąć.

  Z poważaniem Andrzej Gwiazda
  Gdańsk, 12 październik 2005
  ===========================
  http://obywatel.org.pl/solidarnosc/hydepark/medal_wolnosci.htm

  Albo to.
  http://obywatel.org.pl/solidarnosc/list.htm
 • Panie Gwiazda
  Traktat lesboński. I wszystko na temat PiS :(
  Partia "patriotyczna" lansowała to jako "sukces" ?
  Żenada.
 • Związkowiec analfabeta ekonomiczny o gospodarce
  Zdumiewające jest to, PiSowcy posługują się pojęciem "neoliberalizm" który jest inwektywą stworzoną przez lewicowych ideologów.

  Wystarczyło by zapytać Pana Gwiazdę o definicję neoliberalizmu i zacząłby coś stękać o ludziach pracy i że wszyscy muszą się zapisać do związków zawodowych i że jedynym rozwiązaniem jest stworzenie socjalizmu z ludzką twarzą. :)

  Ps. Jak można mówić, że w Polsce mamy system liberalny skoro ludzie oddają państwu w podatkach ok 80 % swoich dochodów :)
 • @jakze
  NEOliberalizm w przeciwieństwie do tego tradycyjnego oparty jest na wszechwładzy (ekonomicznej i nie tylko) wielkich korporacji. Z rynkime nie ma on nic wspólnego.
 • @Klaudiusz
  Istnienie wielkich korporacji jest faktem oczywistym. Czy są one wszechwładne to już sprawa dyskusyjna, ale z całą pewnością ani PiS ani Pan Gwiazda nie ma i mieć nie będzie takich instrumentów by ograniczyć ich siłę, no chyba, że wprowadzi gospodarkę zamkniętą dla wielkich korporacji. Czy takie zamknięcie będzie korzystne? Nie będzie bo to korporacje dysponują nowoczesną technologią, kapitałem, one też dają pracę ludziom. Każdy rozsądnie myślący powinien zastanawiać się nie nad tym jak walczyć z korporacjami, ale jak polepszyć warunki do rozwoju przedsiębiorczości w Polsce i jak spowodować by wielkie korporacje chciały lokować swoje biznesy na terenie Polski. Ochrona praw pracowniczych, wysokie podatki z całą pewnością nie przyczynią się do rozwoju gospodarczego i do inwestycji w Polsce.
 • @jakze
  Czy wolałbym Pana na senatora czy Pana Gwiazdę? Gwiazdę :) Nie trzeba nam lobbystów korporacji, zagranicy, finansjery. Gwiazda przynajmniej będzie próbował zrobić coś dobrego dla Narodu Polskiego.

  http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=11174

  Poparcie Solidarności Walczącej już raczej ma. Mamy ograniczony wybór, to naprawdę świetny kandydat. Nie ma co marudzić, inni są znacznie gorsi.
 • @Marek Kajdas
  Ja nie ubiegam się o mandat senatorski, ale jakbym się ubiegał to czułbym się zobowiązany do zaprezentowania jakiegoś programu, planu, diagnozy sytuacji w Polsce. Pan Gwiazda żadnego programu nie przedstawia, rzuca hasło neoliberalizm jako uosobienie wszelkiego zła, a po jasnej stronie mocy stawia siebie. To przekaz czysto emocjonalny.

  Ps. Krytykuję Pana Gwiazdę pomimo mojego szacunku do niego jako człowieka odważnego. Nie jest to jednak człowiek kompetentny w sprawach gospodarczych i raczej nie oczekiwałbym od niego jakiś sensownych pomysłów gospodarczych :)
 • @Marek Kajdas
  "Gwiazda przynajmniej będzie próbował zrobić coś dobrego dla Narodu Polskiego. "

  A można wiedzieć co ?
 • @jakze
  Nie jestem rzecznikiem Andrzeja Gwiazdy, na pewno sam powie. Poza tym skoro startuje z listy PiS, to obowiązuje go program PiS.
 • @Marek Kajdas
  Andrzej Gwiazda jest jedyną osobą, która na Pomorzu może pokonać kandydatów PO do Senatu ... dlatego tak się wściekają różni tacy...
 • @Klaudiusz
  To może być jeden z nielicznych okręgów senackich wygranych przez PiS. Trudno mi sobie wyobrazić przegraną Andrzeja Gwiazdy. Z kim?
 • @Marek Kajdas
  Oj, jesteś nadmiernie optymistyczny. To już nie ten Gdańsk co kiedyś ... strasznie zlemingowani ludzie a układy mafijne rządzą ... Tylko Gwiazda może wygrać z nimi i tylko pod warunkiem, ze pociągnie tych, co na wybory nie chadzają ...
 • jakze, Marek Kajdas
  @jakze
  Proszę poczytać wywiad Wiesławy Kwiatkowskiej z Andrzejem Gwiazdą ,,Gwiazda miałeś rację!'' oraz zbiór ich artykułów z Poza układem.
  Wtedy Pan zobaczy, co i kogo reprezentuje Andrzej i Joanna Gwiazda i czy znają się na gospodarce :))

  "Gwiazda przynajmniej będzie próbował zrobić coś dobrego dla Narodu Polskiego. "
  ,,A można wiedzieć co ?''

  Sama obecność Andrzeja Gwiazdy w jakiejkolwiek strukturze daje nam gwarancję uczciwości i sprawiedliwości. Jak nasze państwo, to jest to bardzo dużo.

  @Marek Kajdas,
  ,,Trudno mi sobie wyobrazić przegraną Andrzeja Gwiazdy. Z kim?''
  Z Borusewiczem. Ale wierzę, że to będzie jednak wygrana :)
 • @trojmiasto
  Ja nie kwestionuję uczciwości Pana Gwiazdy, jednakże uważam go za ignoranta w kwestiach gospodarczych. Większy pożytek z niego w IPN
 • @Klaudiusz
  Oj Klaudiusz "naiwny" jesteś wierząc że Andrzej Gwiazda zatrzymał się na 9 kwietnia 2010 i nie rozumie co się dzieje od 2007 zwłaszcza. Już w okolicach 2004-5 garnęli się Gwiazdowie (prawdziwa Solidarność, patrioci, ruch narodowy, katolicy) do PiS, ale jaki wtedy był PiS? Szkoda gadać... bardziej koszerny niż parlament Izraela. Chodzi o lobbies, nie o formalne korzenie, papiery - intencje są DALEKO ważniejsze. To co nazywają postkomunizmem w istocie jest czymś innym, nazwijmy to NWO. To oczywiście schematyczne uproszczenie, bezpieczne określenie zagrożeń bardzo szerokich.

  Pomogę Andrzejowi zdobyć mandat senatora.

  Jak? Choćby NE wspomoże kampanię i dam za to RĘKĘ UCIĄĆ SWOJĄ. Albo pomogą CZYNNIE, albo odchodzę z NE. Do Andrzeja Gwiazdy mam szczególny stosunek. To ON powinien przewodzić Solidarnością w latach 1980-2011. Nie mam 100% jednak ufności, ale jakże większą niż do Lecha Wałęsy i jemu podobnych moich zdaniem ZDRAJCÓW nie tylko Solidarności.

  Gwiazda musi dotrzeć do elektoratu spoza PiS też. Nie ma co liczyć na sympatyków PO. Oni mają w DUPIE cały etos Solidarności i opozycji w PRL, ich czyny to dowody! Trzeba pozyskać wyborców spoza PiS, nigdy nie głosujących, oraz tych co olali ostatnie wybory, czy od dekady. Wykluczeni powinni zrozumieć na kogo głosują - na swojego rzecznika. Tak samo UCZCIWI przedsiębiorcy, im krzywdy nie zrobi Gwiazda.

  Klaudiusz zrób Mu kampanię - prosimy o to! +
 • @jakze
  No to właśnie dlatego odsyłam Pana do tych książek. ,,Gwiazda miałeś rację'' wydana była w 1990 roku (jest bardziej polityczna, choć już są tam zarysy analiz gospodarczych), ale artykuły z Poza układem bardziej są dostępne. Wiele z tych artykułów to analiza sytuacji gospodarczej: Jak wrócić do normalności w gospodarce, Opinia w sprawie zadłużenia zagranicznego, Niebezpieczeństwa związane z otwarciem Polski na gospodarkę światową. To tylko niektóre. Przeplatane są one artykułami bardziej ,,politycznymi,, czy ,,społecznymi''. Proszę zauważyć, ze te artykuły powstawały w latach 1988-2006. I dlatego w dużej mierze Joanna i Andrzej Gwiazdowie nie byli rozumiani, bo pisali o rzeczach, które miały się dopiero zdarzyć. Na tym polegało ich proroctwo dotyczące okradania Polski.
 • @Marek Kajdas
  Wie Pan. Andrzej Gwiazda już na pogrzebie Pani Ani Walentynowicz określił to, co się stało, jako Jałtę II. Rozkład państw jest tylko nieco inny. Postkomunizm jest ładnie opisany w książce Staniszkis i to nie tylko jako post komunistyczny układ, ale w świetle właśnie globalizacji i ,,polityki bez władzy''. Jeśli ja mogę powiedzieć, o co chodzi Panu Andrzejowi, to opowiem taką historię: po Mszy a przed pogrzebem Pani Ani, wszyscy byli nerwowi, biegali. Andrzej z Joanną spokojnie palili papierosy. Ktoś zapytał: ,Andrzej, Andrzej, i co teraz robimy? '' A Pan Andrzej spokojnie odpowiedział: No co, jak zwykle: bijemy Czerwonego.'' :)
  To są powody Jego związania z PiS. Pozdrawiam serdecznie
 • @trojmiasto
  Ja wielokrotnie słyszałem opinie A. Gwiazdy na tematy gospodarcze i uważam, że go za socjalistę. To jest typowe dla ludzi którzy większość życia przeżyli w ustroju który kontroluje każdy aspekt życia człowieka. Pan gwiazda chciałby "reaktywować" solidarność, ale to jest niemożliwe i byłoby bardzo szkodliwe. Proszę przeczytać 21 postulatów solidarności - w kwestiach gospodarczych są one infantylne i ich wprowadzenie niezależnie od ustroju zaowocuje bankructwem.

  http://www.elfal.com/solidarnosc/dokumenty/21postulatow.html
 • @jakze
  Naprawdę nie wiem skąd taki wniosek, że Pan Andrzej Gwiazda chce reaktywować Solidarność? :) Dziwne rzeczy Pan opowiada. 21 postulatów powstało przeszło 30 lat temu i myśli Pan, że Pan Andrzej nie zauważył tego? :)
  A ma Pan Go za socjalistę pewnie na takiej samej zasadzie jak się mówi, o Norwegii czy Szwecji, że to państwa socjalistyczne?
 • @trojmiasto
  Norwegia i Szwecja to są państwa socjalistyczne, ale je na socjalizm stać a nas nie. W Norwegii mieszkałem ponad dwa lata i wiem trochę o tym kraju
 • @jakze
  Wie Pan, do tej pory wydawało mi się, że zarówno w Szwecji jak i w Norwegii istnieje wolny rynek i własność prywatna, jednak może się myliłam, gdyż w żadnym z tych krajów nie mieszkałam. Wiem tylko, że rozwinięta jest tam prawie ze maksymalnie opieka społeczna (co prowadzi niejednokrotnie do patologii), czego jednak z państwem typu socjalistycznego nie łączę.
  Tak samo jak widzę różnicę między obroną robotników w komunie a epitetem - socjalista:)
  Pozdrawiam serdecznie
 • @trojmiasto
  W całej Europie panuje euro-socjalizm, polega on na wszechwładzy państwa, wysokim opodatkowaniu i redystrybucji budżetowej oraz ingerencji państwa w umowy pomiędzy ludźmi (kodeks pracy).

  Ps. Istnienie własności prywatnej i "wolnego rynku", który Pan rozumie jako prawo do handlu nie może być wyznacznikiem kapitalizmu, gdyż zarówno własność prywatna jaki handel występuje we wszystkich ustrojach - był w ZSRR i w jakiejś szczątkowej wersji mamy go nawet w Korei Płn. Przy określaniu czy dane państwo jest socjalistyczne czy kapitalistyczne należy przede wszystkim uwzględniać pozycję jaką zajmuje obywatel względem władzy. W krajach socjalistycznych obywatel jest przedmiotem, a w kapitalistycznych podmiotem.

  Chyba nie uważa Pan, że w dzisiejszej Polsce obywatel jest traktowany jako podmiot?
 • @trojmiasto
  Przepraszam za formę Pan :) Nie zauważyłem, że trójmiasto to Pani.
 • @jakze
  Nie ma sprawy. Ja nie jestem feministką:))
  Wydaje mi się, że tak patrząc trudno by było znaleźć państwo kapitalistyczne nie tylko w Europie ale i w świecie. Jednak idąc dalej dojdziemy jednak już nie do ingerencji i kontroli państwa ale struktur biznesowych. I tu można mówić już o NWO.
  Myślę, że nie możemy ustalić wspólnego stanowiska ze względu na posługiwanie się innymi definicjami. To zresztą jest główny problem tego typu wypowiedzi, jak nasze.
 • @trojmiasto
  "trudno by było znaleźć państwo kapitalistyczne nie tylko w Europie ale i w świecie."

  Oczywiście, że trudno bo współczesne państwa stają się państwami totalnymi w których o wszystkim decyduje urzędnik, a obywatel raz na parę lat ma prawo dać głos :)

  "Jednak idąc dalej dojdziemy jednak już nie do ingerencji i kontroli państwa ale struktur biznesowych."

  Struktury biznesowe to grupa nacisku, tak samo jak związki zawodowe, korporacje zawodowe itp. które wykorzystują aparat państwowy by niewolić ludzi. Im więcej państwa tym więcej zniewolenia.

  ps. Ja zauważam, że wśród czytelników NE istnieje pokaźna grupa ludzi którzy naiwnie wierzą, że można stworzyć państwo niewyalienowane, dbające o dobro obywateli :)
 • @jakze
  Nie szukam ideału. Wystarczyłyby mi znowu rządy PiSu jak w latach 2005-2007. Po raz pierwszy poczułam się obywatelem tego kraju, mogłam nie interesować się tzw. polityką :) to był luksus, jak na normalnego zjadacza chleba.
 • @trojmiasto
  No a ja powiem wprost ... nie byłem zadowolony z rządów PIS, gdyż zmiany wprowadzali na pół gwizdka ("bo zrobią z nas oszołomów, oplują a nawet pozabijać mogą" ...a i tak robili oszołomów, opluwali i pozabijali...) ... z Andrzejem Gwiazdą nie zgadzam się w niektórych sprawach gospodarczych... ale do cholery to jest OPTYMALNY wybór na dziś ....nic innego realnie nie ma ...kto coś takiego widzi ten ma omamy albo jest agentem....

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej